на головну сторінку
Структура: Глава Адміністрації Президента  

Посадова особа: Ложкін Борис Євгенович
Контакти:
01220, м. Київ, вул. Банкова, 11. Довідкова Адмiнiстрацiї Президента України – (044) 255-73-33
Інформація:
Біографія
Народився 23 жовтня 1971 року в місті Харкові. Закінчив Харківський державний педагогічний інститут, спеціальність «Російська мова та література»; Міжнародний інститут гуманізації та розвитку освіти (США), спеціальність «менеджер вищої ланки управління».

«У кожної з компаній є менеджер, який відповідає за конкретний напрямок, але я, як і інші співзасновники-акціонери, втручаюся в їх оперативне управління», - говорить він. Ложкін не уточнює, яким пакетом акцій холдингу володіє («Корреспондент», 14 листопада 2003 року). У 14 років Борис Ложкін почав свій трудовий шлях у медіагалузі як позаштатний журналіст в обласній газеті рідного Харкова («Вечірній Харків»). Він заробляв близько 100 рублів на місяць - великі гроші на ті часи. Як зізнався Борис Євгенович, підприємницька жилка проявилася нього в 18 років. У1989 році він створив першу в Харкові мережу з продажу газет і журналів. І вже через рік Ложкін вклав свої перші великі гроші в комерційну газету «АТВ» (1991 рр..). У 1991 році - редактор газети «Тоніс - суботній кур'єр».

З 1991 по 1992 рр.. - Редактор телекомпанії «Тоніс центр», ведучий програми «Ділові новини». З 1992 по 1993 рр.. співпрацював з телекомпанією «Оріон». У 1994 році заснував газету «Теленеделя» - перший в Україні газету-телегід тоді ще незвичного для споживачів формату. За словами Ложкіна, «це локомотив, який потягнув за собою весь нинішній склад видань холдингу» («Корреспондент», 14 листопада 2003 року). «Журнал" Теленеделя ", з якого, по суті, і виріс" Український Медіа Холдинг ", з'явився в 1994 році. Через три роки "Теленеделя" отримала звання наймасовішого видання в Україні, яким залишається і досі. Потім з'являлися інші проекти, якісь ми продавали, якісь згортали, деякі ідеї залишилися нереалізованими досі і чекають своєї години », - говорить Б. Ложкін. («Деньги.ua», 4 листопада 2010 р.).

З січня 2000 року Борис Євгенович зайняв посаду президента Українського Медіа Холдингу (УМХ) - міжнародної мультимедійної компанії, лідера українського ринку преси. Вже в 2000-му - рік заснування холдингу - сукупний тираж його видань досяг майже 58 млн примірників. Сьогодні ця цифра становить близько 115 млн. «Третина населення України читає наші видання. Ми є найбільшою видавничою компанією країни », - говорить Ложкін (« Корреспондент », 14 листопада 2003 р.). З 2001 року холдинг став мультимедійної компанією. До складу УМХ увійшли радіостанції Мелодія і Європа плюс. «Мелодія стає найрозвиненішою мережею України: сьогодні ми працюємо в 19 містах, але до кінця року будемо вести мовлення в 27», - ділиться планами Ложкін. А цього року купив друкарню Укрполіграфмедіа. Крім того, у холдингу є власне рекламне агентство. Його основне завдання-продаж видань УМХ "(« Корреспондент », 14 листопада 2003 р.). З 2004 року - президент Української Асоціації Видавців Періодичної Преси.

У першому кварталі 2011 року Б. Ложкін отримав ліцензію на видання в Україні Forbes. 13 квітня 2011 Петро Порошенко та Борис Ложкін підтвердили купівлю акцій медіа-компанії KP media (власник Інтернет-порталів BigMir.net, Korrespondent.net, Ricardo.com.ua, Novynar.com.ua, Політорг.net.). Згідно з досягнутими домовленостями, засновник KP media Джед Санден буде займати позицію виконавчого директора компанії і відповідати за стратегічний розвиток проектів KP media та редакційну політику. Генеральним директором компанії залишається Віталій Гордуз. «Придбання KP media націлене на зміцнення лідируючої позиції UMH в українському сегменті Інтернету. Ми набуваємо одночасно частку ринку, сильні бренди та одну з кращих команд під управлінням досвідченого медіа-менеджера Джеда Сандена », - прокоментував угоду Борис Ложкін.

«Я можу Вам сказати, що ці придбання здійснюються після детального аналізу. На жаль, зараз не найкращий час для ЗМІ в Україні. Прибутковість активів падає в силу різних обставин, в тому числі, і політичного характеру. Інвестори йдуть з України ... Як тільки я дізнався, що ведуться агресивно переговори про покупку і продаж "Кореспондента", я дійсно за своєю ініціативою зустрівся з Джедом [Санденом] ».

У травні 2008 року вивів групу United Media Holding на міжнародний фондовий ринок з капіалізаціей в $ 300 млн. 10 грудня 2008 визначено переможця національного етапу Міжнародного конкурсу «Підприємець року» (Entrepreneur Of The Year Award), організованого компанією «Ернст енд Янг». Учасник рейтингу ТОП-100 (84 місце) журналу «Кореспондент». У 2013 році журнал «Фокус» оцінив стан Бориса Ложкіна в $ 126 400 000 (101 місце рейтингу «200 найбагатших людей України»). 20 червня 2013 стало відомо про те, що Борис Ложкін продає 98% акцій UMH Group групі «ВЕТЕК» харківського бізнесмена Сергія Курченко. Планується, що операція буде завершена в першому кварталі 2014 року.
політичні амбіції
Президент України Петро Порошенко призначив медіаменеджери, засновника UMH group Бориса Ложкіна головою Адміністрації Президента України. Текст відповідного указу від 10 червня 2014 № 519/2014 оприлюднений на сайті глави держави. "Призначити Ложкіна Бориса Євгеновича головою Адміністрації Президента України", - йдеться в указі. Відзначимо, інформація про те, що Ложкін очолить Адміністрацію Порошенко, з'явилася в кінці минулого тижня. Водночас у Порошенка не підтверджували і не спростовували цю інформацію. UMH group, заснована Борисом Ложкіним в 1994 р., є однією з лідируючих медіагруп Східної Європи і управляє портфелем із понад 50-ти брендів в Інтернеті, радіо і пресі на ринках України та Росії. На початку листопада 2013 власник групи компаній ВЕТЕК Сергій Курченко і президент UMH group Борис Ложкін оголосили про дострокове закриття угоди з купівлі компаніями Сергія Курченко 99,9% акцій UMH group.
Він прихильник-противник
Персона Бориса Ложкіна є, так би мовити, «широко відомої у вузьких колах» - середньостатистичним громадянам це прізвище мало про що говорить, тоді як серед медійників Ложкін, звичайно - знакова фігура.

Політолог Вадим Карасьов зазначає, що саме ця знаковість в медіапространсве і може стати причиною призначення Ложкіна, так як Порошенко дуже важливо завоювати авторитет у ЗМІ. «Сьогодні у нового Президента може бути тільки один серйозний інститут під контролем - це медіа, враховуючи, що ВР поки не підконтрольна. Еліти теж грають у свою самостійну гру спільно з Президентом, але іноді інтереси можуть і розходитися. Тому для того, щоб почати свою енергійне і результативне президентство Порошенко потрібен контроль над медіа, як політичним і соціальними інститутом », - заявив Карасьов кореспондентові« Слова і Дела ».

Політолог додав, що якщо ставити завдання щодо впливу на медіа-ресурси і контролю за ними, то, враховуючи успішний досвід Бориса Ложкіна як медіа-менеджера, кращої кандидатури на посаду голови АП у Порошенка немає. Відзначимо, що не весь політикум сприймає ймовірне призначення Ложкіна лояльно. Так, відомий громадський активіст Ігор Луценко в жорсткій формі розкритикував таку ініціативу, звинувативши Ложкіна в русифікації українського медіапростору і проросійської позиції. «Що означає призначення Ложкіна на найближчу до Президента посаду - очевидно. Є тільки один штрих, який треба підкреслити - «примирення» з сепаратистами, ймовірно, буде передбачати фактичну ліквідацію Києвом статусу української мови на Донбасі в обмін на припинення вогню », - написав Луценко у своєму« Фейсбуці ».

Ложкіна називають медіабізнесменом і навіть медіамагнатом, варто відзначити, що вся його кар'єра була тим чи іншим способом пов'язана з медіабізнесом. Більш того, на зорі своєї трудової діяльності він навіть побував «в шкурі» рядового репортера - будучи ще неповнолітнім, Ложкін вже працював позаштатним кореспондентом газети «Вечірній Харків».