на головну сторінку
Структура: Національний інститут стратегічних досліджень  

Посадова особа: Жаліло Ярослав Анатолійович
Контакти:
Україна, 01030, Київ, вул. Пирогова, 7-а, тел.: (044) 234-50-07, факс: (044) 234-41-03
Інформація:

Національний інститут стратегічних досліджень (далі - Інститут), утворений Указом Президента України № 127 від 4 березня 1992 року. Указом Президента України № 1158/2002 від 16 грудня 2002 року Інститут підпорядковано Президентові України, визначено базовою науково-дослідною установою аналітико-прогнозного супроводження діяльності Президента України,  затверджено Статут Інституту.

 

Основними завданнями Інституту є:

- організаційне, методичне та наукове супроводження підготовки проектів щорічних послань Президента України до Верховної Ради України;

- наукове обґрунтування, аналіз та оцінка проблем і перспектив суспільно-політичного розвитку України;

- наукове супроводження здійснення Президентом України, Радою національної безпеки і оборони України повноважень у сфері національної безпеки України;

- дослідження проблемних питань економічного, демографічного, соціального, гуманітарного, етнополітичного, воєнно-політичного, зовнішньополітичного, інформаційного, екологічного розвитку України;

- дослідження та моніторинг регіональних аспектів суспільного розвитку;

- наукова експертиза проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, державних заходів соціально-політичного спрямування;

- публікація результатів наукових досліджень, оперативне видання матеріалів з основних напрямів наукової діяльності Інституту.

 

Результати наукових досліджень Інститут подає на розгляд Президентові України у вигляді проектів програмних документів, експертиз нормативно-правових актів, аналітичних довідок та пропозицій щодо основних засад внутрішньої та зовнішньої політики, шляхів вирішення загальнодержавних та регіональних проблем суспільного розвитку.

 

Наукові здобутки Інституту висвітлюються у монографіях, науково-аналітичних матеріалах, аналітичних доповідях,   наукових статтях. Зазначена наукова продукція оприлюднюється у  вигляді книжкової продукції, збірників, періодичних друкованих видань, в електронному вигляді в інформаційній мережі Інтернет.

 

З метою розширення спектра наукових досліджень та ознайомлення з їхніми результатами фахівців і громадськості України та зарубіжних країн у 2006 році Інститутом започатковано видання щоквартального науково-аналітичного збірника "Стратегічні пріоритети", який розповсюджується у друкованій формі та оприлюднюється на веб-сторінці Інституту.

 

Для широкого обговорення актуальних проблем розвитку України Інститут організовує та проводить "круглі столи", конференції, семінари, до роботи в яких запрошуються провідні науковці, політики, представники органів державної влади, аналітики, незалежні експерти.

 

Фахівці Інституту залучаються до складу дорадчих органів, що утворюються при Президентові України, офіційних делегацій України, міжвідомчих і відомчих, урядових та інших комісій і робочих груп. Інститут підтримує і розвиває наукове співробітництво із багатьма вітчизняними та зарубіжними науковими і дослідницькими центрами.

 

Підготовка наукових кадрів здійснюється Інститутом на базі очної (заочної) аспірантури і докторантури та на основі здобувацтва за спеціальностями у галузях наук: економічні, філософські, політичні, національна безпека, державне управління. При Інституті функціонують Спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук.

Національний інститут стратегічних досліджень

НІСД був створений згідно з Указом Президента України від 4.03.1992. У своїй діяльності інститут керується Конституцією, а також законами України, актами Президента і КМ України, Статутом НІСД.
Керує та оцінює діяльність Інституту Президент України. Інститут очолює директор, його призначає і звільняє з цієї посади Президент.
Завдання інституту стратегічних досліджень: 
1) надання Президенту та органамдерж. влади наукових рекомендацій щодо прийняття конкретних рішень; 
2) наукова експертиза законопроектів, а також правових актів і держ. заходів соціально-політичного спрямування; 
3) розробка моделей суспільного розвиткукраїни; 
4) оптимізація методології прийняття різних соціально-політичних рішень та ін.