на головну сторінку
Структура: Вінницька обласна спілка «Клуб підприємців»  

Посадова особа: Ходакова Світлана Анатоліївна
Контакти:
а / с 869, м. Вінниця, 21009, Україна, тел.: (0432) 265-34-61
Інформація:

 

Споживча кооперація України - це добровільне об'єднання громадян для спільного ведення господарської діяльності з метою поліпшення свого економічного та соціального стану. Вона здійснює торговельну, заготівельну, виробничу та іншу діяльність, не заборонену чинним законодавством України, сприяє соціальному і культурному розвитку села, народних промислів і ремесел, бере участь у міжнародному кооперативному русі. (Ст. 1. Закону України «Про споживчу кооперацію»).

Датою народження споживчої кооперації на Вінниччині прийнято вважати 25 травня 1897 Саме тоді було засновано Гайсинське споживче товариство. Воно стало першою ластівкою кооперативного руху цього регіону. Вінницька обласна спілка споживчих товариств був заснований у лютому 1932 року, у результаті реорганізації Подільської губернії і виділення Вінницькій області. Детальніше про історію>>

Пройшовши за цей час нелегкі етапи свого становлення і розвитку, споживча кооперація Вінниччини перетворилася на потужну багатогалузеву організацію громадян і важливу складову агропромислового комплексу області.

На сьогоднішній день до складу Вінницького облспоживспілки входять 16 райспоживспілок, 11 районних споживчих товариств, 435 споживчих товариств різних напрямків діяльності.

Основні напрямки діяльності Вінницького облспоживспілки:

1. Оптово-роздрібна торгівля. Торгова мережа Вінницького облспоживспілки налічує близько 1900 магазинів і кафе, які розміщені в 1150 населених пунктах області. Середньомісячний роздрібний товарообіг становить понад 20 млн. грн. і виріс за останні п'ять років в 2,5 рази. В області працюють 36 ринків, які не тільки надають різноманітні послуги, а й займаються закупівлею сільгосппродукції.

2. Громадське харчування. У системі працює 381 підприємство громадського харчування, з них: 4 - ресторану, 293 кафе, 23 бару, 61 їдальня, яка обслуговує 8800 учнів, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, 5 магазинів і 17 відділів "Кулінарія".

3. Побутове обслуговування населення. У райцентрах і великих селах функціонують понад 200 об'єктів побуту, серед яких - кооперативні перукарні, швейні, столярні майстерні, майстерні з ремонту побутової техніки та ін

4. Виробнича діяльність. В області діють 22 хлібозаводу, 14 ковбасних, 4 - холодильних і 2 безалкогольних цеху, плодоконсервна фабрика і молокозавод, 3 бойнях підприємства.

5. Заготівельна діяльність - закупівля в населення, фермерських господарств сільськогосподарської продукції та сировини, лікарсько-технічного і вторинної сировини. Сьогодні активно працюють 300 приймально-заготівельних пунктів.

6. Підготовка молодих фахівців здійснюється у Вінницькому кооперативному коледжі економіки і права.

Крім того, облспоживспілка, як керівна і координуюча організація споживчої кооперації області, здійснює юридичний, інформаційне та транспортне обслуговування своїх структурних підрозділів.